نزدیک به ۴۵ میلیارد ریال کارت شارژ موبایل به سرقت رفت

دسته: آرشیو اخبار , امنیت و شبکه
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳ اسفند ۱۳۹۵

نفوذ به سیستم های امنیتی یکی از تازه ترین خبر‌ی است که در کشور ایران در یک روز گذشته اتفاق افتاده است. طبق گزارش های منتشر شده، با هک شدن یکی از سامانه های شرکت پرداخت الکترونیکی، حدود 45 میلیارد ریال از کارت شارژ موبایل شرکت مربوطه به سرقت رفت. طبق اعلام رییس پلس فتای تهران، دو سارق با نفوذ به سرور های رایانه‌ای دست به سرقت 45 میلیارد ریالی زده و با تلاش ماموران شناسایی شده و اکنون بازداشت می‌باشند.

به گزارش فارس دیجیتال : سرهنگ کاکوان توضیح داد با وصول پرونده‌ای از سوی یکی از شرکت‌های پرداخت الکترونیکی مبنی بر هک و دسترسی غیرمجاز به سرورهای رایانه‌ای آن شرکت توسط اشخاص ناشناس و سرقت تعداد قابل توجهی رمز شارژ تلفن همراه از سرور رایانه‌ای به ارزش مبلغ 45 میلیارد ریال به این پلیس، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رییس پلیس فتای تهران اعلام کرد :

طی هماهنگی با دادسرای جرایم رایانه‌ای سریعا کار تیمی افسران پلیس فتای پایتخت در دستور کار قرار گرفت‌، در ابتدا با مراجعه کارشناسان آزمایشگاه ادله دیجیتال‌ این پلیس به محل شرکت شاکی و به‌کارگیری روش‌های فنی و رایانه‌ای‌، مشخص‌ شد متهمان دو نفر از کارکنان شرکت بوده و با دسترسی به سیستم و رمز ورود در فرصتی مناسب اقدام به استخراج اطلاعات موردنیاز شرکت کرده‌اند. هر دو نفر به اداره آگاهی انتقال و در تحقیقات از آنها بدوا اقدام به انکار جرم کرده ولی با ارایه ادله دیجیتال به ناچار لب به سخن گشوده و به جرم خود معترف و انگیزه خود را از ارتکاب به جرم کسب درآمد اعلام کردند. در این‌باره پرونده تکمیلی به همراه طرفین به دادسرای جرائم رایانه‌ای ارسال شد و در اختیار قانون قرار گرفتند.

منبع:  فناوران اطلاعات


نوشته شده توسط:FarsDigital - 143 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷
برچسب ها: