بلوتوث نسخه ۵ رونمایی خواهد شد

دسته: آرشیو اخبار , فناوری اطلاعات
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

نسل تازه فناوری قدیمی اما بسیار مفید بلوتوث در راه است. مدیر اجرایی «Bluetooth Special Interest Group یا Bluetooth SIG» که متولی ساماندهی تکنولوژی ارتباطی بلوتوث به حساب می آید، رسماً اعلام کرد که نسخه ۵ این فناوری تا هفته آینده در کشور انگلستان رونمایی خواهد شد.

Bluetooth5

بلوتوث 5 به زودی ارایه خواهد شد، پیشرفت در سرعت و دامنه پوشش با انرژی پایین

طبق گفته های مارک پاول (Mark Powell) نسل پنجم این فناوری ارتباط بی سیم شاهد پیشرفت بسیار چشمگیری نسبت به نسخه چهارم آن خواهد بود، چرا که سرعت انتقال اطلاعات در آن تا چهار برابر و برد مفید هم تا دو برابر افزایش یافته است. ضمن این که قرار است بلوتوث نسخه ۵ پشتیبانی های بیشتری از «سرویس های بدون اتصال» یا (connectionless services) به عمل بیاورد.

نقشه راه دستیابی به نسخه بعدی فناوری بلوتوث از سال گذشته طرح ریزه شده بود و حالا قرار است در تاریخ ۱۶ ژوئن در لندن به طور رسمی از بلوتوث ۵ رونمایی شود. موسسه غیر انتفاعی Bluetooth SIG، که از طرف کمپانی های بزرگی چون اپل، اینتل و مایکروسافت پشتیبانی می شود، اعلام داشته که آنها تصمیم گرفتند نام Bluetooth 5 برای این نسخه از استاندارد ارتباطی خود برگزینند تا هم بازاریابی آن ساده تر و هم فهم تفاوت های آن نسبت به نسل های قبلی برای همه افراد آسان تر باشد.اهمیت و کارایی این تکنولوژی با توجه به نقش کلیدی آن در گسترش روز افزون فناوری های مرتبط با اینترنت اشیا، هر روز بیشتر و بیشتر می شود. به طور قطع افزایش سرعت و برد مفید، در صورتی که با کاهش مصرف انرژی همراه شود، تاثیر به سزایی در تحقق هر چه سریع تر مفهومی چون «خانه های هوشمند» خواهد داشت.

 

gsmarena


نوشته شده توسط:FarsDigital - 143 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها: